wilderkaiser

 

Narty dla początkujących

Na terenie Ellmau i Going wytyczono liczne, stosunkowo krótkie zjazdy głównie na stokach Hartkaiser i Brandstadl. W Scheffau znajduje się niewielki stok do ćwiczeń. Warto wypróbować również długiego zjazd ze szczytu Bradnstadl aż do dolnej stacji w Blaiken - wjazd kolejką gondolową. W rejonie Brixen sporo wysoko wytyczonych niebieskich tras na stokach Zinsberg (1 674 m n.p.m.). Na całym terenie znajduje się 19 szkółek z własnymi terenami narciarskimi i 550 instruktorami, gdzie początkujący mogą bezpiecznie doskonalić swoje umiejętności.

Narty dla średniozaawansowanych

Na zboczach Hoche Salve wytyczono liczne trasy zjazdowe aż do Hopgarten, Brixen lub Itter. Na całym terenie narciarskim średniozaawansowani narciarze mają do wyboru ponad 155 km zróżnicowanych szlaków zjazdowych. Ciekawe trasy wiodą przez Zinsberg, Eilberg i Brandstahl, do Ellmau lub Hopfgarten. Również w okolicach Westendorf warto zjechać dwoma długimi czerwonymi trasami ze szczytu Fleiding (1 892 m n.p.m.) do dolnych stacji Talstation i Burghof. Ellmau i Scheffau oferują duży wybór szerokich słonecznych tras biegnących z samego szczytu oraz wietrznych zjazdów pomiędzy drzewami i w niewielkim lesie.

Narty dla zaawansowanych

Wysoki stopień trudności ma jedna z najpiękniejszych tras całego kompleksu  prowadząca ze szczytu Hohe Salve północnym zboczem do Söll. Z Hohe Salve wiedzie kolejny trudny zjazd - do Brixental. W rejonie Westendorf ambitni narciarze mogą zjechać ze szczytu Choralpe (1 820 m n.p.m.), krótką trasą do Mitelstation na wysokości 1 320 m n.p.m. Czarna trasa znajduje się także w Hopfgarten. Na obszarze całego regionu wytyczono łącznie 22 km trudnych tras.

Narty dla dzieci

Dzieci do szóstego roku życia jeżdżą na wszystkich terenach za darmo. W całym obszarze Wilder Kaiser- Brixental funkcjonuje 19 szkółek narciarskich w których uczy aż 530 instruktorów. Przy górnej stacji gondolek są tereny ćwiczeniowe i specjalne wyciągi dla dzieci.

 

 

 

 

Rozrywka

Kinderkaiserland przy wyciągu Brandstadl oferuje najmłodszym: karuzelę, zaczarowany las, tunel strachu, zamek ze śniegu i lodu oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

Opieka nad dziećmi

Przedszkola narciarskie dla dzieci od 4 do 11 lat. Opieka nad dziećmi już od 6 miesięcy. Możliwa opieka w czasie lunchu.

 

© 2013-2020 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl